понеділок, 9 жовтня 2017 р.

Поради для учнів
Як навчитись краще висловлювати думки 



Ось декілька правил, які допоможуть покращити якість мовлення:
1) Більше читайте різноманітну літературу: газети, журнали. Хороший варіант – класична література, яку вивчають в школі. Читати потрібно не поспішаючи, думати над кожним реченням. Це допоможе правильно розташовувати слова в реченні і збагатить ваш словниковий запас.

2) Намагайтесь викорінити зі свого мовлення слова-паразити: «ну», «взагалі», «як би», «ну це», «блін» и т. д. намагайтесь в розмові не виражати сильних емоцій. Використовуйте прості фрази, не поспішайте.

3) Обовязково потрібно слідкувати за темпом мовлення. Монотонність викликає величезну нудьгу. Витримуйте паузу і  окремі моменти виділяйте емоціями, але не сильними.

4) Під час бесіди використовуйте різноманітні метафори, порівняння, приказки. Це значно урізноманітнить мовлення. І, звичайно, гумор. Пожартувати, в тому числі і над собою, якщо це вдало, незайве.

5) Для того, щоб тренувати своє мовлення, потрібно мати широке коло спілкування, радіо, телевізор. Можна спробувати брати приклад зі свого улюбленого телеведучого: повторювати його фрази, копіювати інтонації.

 6) Є ще одна цікава вправа. Візьміть який-небуть домашій предмет, наприклад, сковорідку, і спробуйте протягом 5 хвилин розповідати про нього літературною мовоюСпочатку цей процес буде у вас викликати труднощі, та з кожним наступним разом буде легше. Збільшуйте час тренування і ускладнюйте тему. Ці тренування допоможуть вам підбирати правильні слова, не повторюючи вирази.

 Черпати інформацію потрібно звідусіль: з книг, статтей, газет. Вивчайте значення невідомих слів, їх вимову.

Немає коментарів:

Дописати коментар